Quantcast
Channel: Заедно в час
Viewing all 1131 articles
Browse latest View live

Ученици повишиха мотивацията и резултатите си по време на нашата Лятна академия

$
0
0

IMG_7149На 14 август завърши четвъртата поредна „Лятна академия за успех и забавления“ на Заедно в час, която се проведе в 90 СОУ в Люлин. Тази година безплатното лятно училище продължи три седмици и в него се включиха над 300 ученици между 1 и 11 клас. В академията преподаваха новите 55 мотивиращи учители-лидери по програма Заедно в час. В рамките на трите седмици учениците повишиха резултатите си със средно 25%, което се вижда от оценяванията им в началото и в края на Академията.

Учениците в „Лятна академия за успех и забавления” не само подобриха резултатите си по избрани от тях предмети, но повишиха и цялостната си мотивация за учене. По време на своите летни занимания, учениците получаха безплатни учебни материали и взеха участие в организирани за тях забавни игри и събития. На финала на обучението, завършилите получиха сертификат за успешно участие.

Новите учители на Заедно в час, които преподаваха в Лятната академия преминаха интензивно обучение по международния модел „Преподавай като лидер”. Всеки от тях е специалист в своята учебната дисциплина и има за цел да се фокусира върху индивидуалния успех на учениците, да развие у тях житейски и кариерни умения. Методите на преподаване съчетават полезното със забавното и са насочени към цялостно развитие на интелектуалните способности на децата.


88 учители започнаха новата учебна година в 48 партньорси училища

$
0
0

teachers 2014През настоящата 2014/2015 учебна година 88 учители по програма Заедно в час ще преподават на над 6000 ученици в 48 училища в България. През тази година започваме да работим и в нов регион – Перник, като така общия брой на регионите, в които работим, става 7. През изминалите четири години наши учители са преподавали в над 35 населени места в София-град, София-област, Пловдив, Пазарджик, Ловеч и Стара Загора. През настоящата учебна година над 70% от нашите учители ще преподават на ученици между 1 и 8 клас, а останалите – на ученици между 9 и 12 клас.

Учителите по програма Заедно в час имат разнообразен академичен и професионален опит. Не е задължително да са завършили педагогически специалности, тъй като след избирането им за участници в програмата преминават през такова обучение с наш партньорски университет и получават учителска правоспособност. Средната възраст на учителите е 27 г. Близо 20% от тях за завършили престижни университети в Европа и САЩ, сред които University of Oxford, London School of Economics, Richmond University, Ludwig-Maximilians University of Munich и др.

Годишната конференция Образование 2014 ще се проведе на 14 и 15 ноември в София

$
0
0

conf pic 2014

  • Какви поуки за България можем да извлечем от успешната образователна реформа в Полша?
  • Как един учител може да стане максимално ефективен в класната стая?
  • Как един директор може да промени облика на своето училище и да подкрепи учителите така, че всички ученици в него да развиват потенциала си?
  • Как по-успешно да въвеждаме младите учители в професията?

На всички тези въпроси ще се опита да даде отговор традиционната годишна конференция „Качествено образование за всяко дете в България – ключови държавни политики и училищни практики”. Събитието ще се проведе на 14 и 15 ноември в София и ще бъде открито за медиите.

Конференцията ще фокусира вниманието на международни и български образователни експерти, лидери в правителствения и гражданския сектор, учители и училищните директори върху ключовите иновации и подобрения, необходими за подобряването на качеството и разширяването на достъпа до образование в България. В рамките на конференцията ще бъде представен и доклад на Световната банка с основни предложения за подобрения на образователната система в България.

КАКВО: Годишна конференция „Качествено образование за всяко дете в България – ключови държавни политики и училищни практики”.

КЪДЕ: София, хотел „Балкан“, пл. „Света неделя“ 5 (Шератон)

КОГА: 14 и 15 ноември, 9:00 ч. Откриване

КОЙ: Събитието се организира от Фондация „Заедно в час“, Европейската комисия и Световната банка в България.

Сред основните лектори по време на конференцията ще бъде Збигнев Марсиняк – бивш заместник-министър на образованието в Полша и архитект на реформите, довели до значителните успехи на полските ученици според редица международни изследвания. Марсиняк ще разкаже за възможните поуки, които България може да извлече от успешната образователна реформа в Полша.

Стивън Фар, който е образователен директор в Teach For America, ще сподели как един учител може да стане максимално ефективен в класната стая. Фар е създател на модела „Преподавай като лидер“, прилагащ се от учители в близо 40 държави по цял свят, които преподават на ученици с ниска мотивация и резултати в училище.  Благодарение на този модел на преподаване учителите успяват да постигнат изключително високи резултати със своите ученици.

Сред основните лектори ще бъде и Ед Вайнкър, директор на Академията Рийч във Великобритания. Училището е отличено от кралския инспекторат Офстед за високото качество на образованието, което учениците предимно от бедни и емигрантски семейства получават там. Ванкър ще сподели как един директор може да промени облика на своето училище и да подкрепи учителите така, че всички ученици в него да развиват потенциала си.

В края на конференцията Ив Айзеншмид, професор в Талинския университет, ще разкаже за успешния естонския модел за въвеждане на млади учители в професията чрез наставничество и продължаващо обучение.

Трима наши учители ще прадставят България на международен семинар в Тенерифe

$
0
0

Елена Статева, Стефан Лазаров и Никол Истилянова спечелиха правото да участват в международен обучителен семинар по метода форум-театър.

Проектът се казва „Unmask the Theatre“ и ще се проведе в Тенерифе, Испания, в периода 25 октомври – 2 ноември 2014г. В него ще вземат участие 24 професионалисти и доброволци, активно работещи с деца в неравностойно положение от осем европейски държави: Испания, Португалия, Италия, Швеция, Естония, Румъния, Македония и България.

Основната цел на проекта е да запознае участниците с нови методи за работа с младежи в неравностойно положение. Те ще се научат, как да използват театралните техники и форум-театъра, в частност, за да насърчат младежите да вземат активно участие в живота на тяхната общност и да ги запознаят с идеи като активно гражданство, социално включване, толерантност и анти-дискриминация.

Организаторите споделят варата, че след проекта, участниците ще се завърнат още по-мотивирани и силно решени да работят за промяна в своите страни,  да подобрят възможностите на младежите, с които работят, и да ги стимулират да вземат активна позиция, в общността, в която живеят.

Очакваме с нетърпение  Елена, Стефан и Никол да се завърнат и да споделят наученото в нашата общност, с колегите си в училище и да видим, как прилагат новите методи в работата си с ученици.

Екипът на Заедно в час благодари на организаторите от Асоциация  P.O.D., Румъния  за предоставената възможност.

Проектът се осъществява с финансовата подкрепа на програма Еразъм + на Европейската комисия.

Търсим партньор за разработване на инструмент за измерване на мотивация

$
0
0

Заедно в час търси партньор за разработване на инструмент за измерване на мотивацията на учениците. Заданието за изготвянето на инструмента е част от проект BG05/146 „Функционална грамотност за 21-ви век: инструменти за оценка и методи на преподаване“, финансиран от Програма за подкрепа на НПО в България по ФМ на ЕИП. Крайният срок за подаване на оферти е 31.12.2014г.

Търсим партньор за разработване на електронна система за измерване на мотивацията

$
0
0

Заедно в час търси партньор за разработване на електронна система за измерване на мотивацията на учениците. Заданието за изготвянето на електронната система е част от проект BG05/146 „Функционална грамотност за 21-ви век: инструменти за оценка и методи на преподаване“, финансиран от Програма за подкрепа на НПО в България по ФМ на ЕИП. Крайният срок за подаване на оферти е 31.12.2014г.

Становище по проектозакона за предучилищното и училищното образование

$
0
0

Заедно в час реализира добри практики и положителна промяна в училищното образование в България от 2010 г. насам.  Целта ни е един ден всяко дете в България да има достъп до качествено образование. А всички знаем, че днес сме далеч от тази визия.

В момента над 40% от българските ученици в гимназиален етап няма базисни умения за четене и разбиране на текст, за осмисляне на различни видове информация, за взимане на логически решения в реални житейски ситуации (PISA 2012). Още по-голям процент са учениците, които не виждат смисъл в образованието си и посещават училище единствено за да получат право да шофират или просто да се сдобият с диплома. Данните показват, че учениците с ниски резултати, с неразвити умения и с ниска мотивация идват предимно от по-бедни общности, от по-малки населени места, от непрофилирани и средните общообразователни училища.

Това означава, че мнозинството от училищата в България по никакъв начин на успяват да осигурят достъп до качествено образование за учениците – не компенсират дефицитите на произхода и средата. Училището не е инструмент за социална мобилност в нашето общество – то просто преповтаря и затвърждава неравенствата. Ето защо макар пазарът на труда днес да търси кадри и да е готов да наеме всеки подходящ млад човек на работа, в България над 25% от младите хора не работят, не се обучават и не учат във ВУЗ. Образованието, което получават в училище, не ги подготвя адекватно за успех в XXI век.

Тази реалност налага спешна промяна. Изискват се както реформи на образователните политики, така и воля и способност те да се реализират на практика и по замисъл от основните заинтересовани страни: учители, директори на училища, образователни експерти и родители. Затова апелираме нов Закон за предучилищното и училищно образование да бъде приет възможно най-скоро, но не на цената на политически компромиси, заради които училищната система ще продължава да утвърждава неравенствата в обществото ни и да го лишава от капацитета на близо половината млади хора, излизащи от училище.

Във вида си, подаден в НС на 21 ноември 2014 г., сигнатура 454-01-51, законопроектът за предучилищното и училищното образование направи съществени заявки за промяна на философията и целите на училищното образование в България. Важно е те да се запазят, а някои от тях – задълбочат. В противен случай рискуваме законът да не доведе до нужните реформи, които са крайно наложителни за предотвратяване на национална криза от липса на качествени, мислещи, ангажирани хора, които да движат напред икономиката и обществото ни.

Предвид горното, Заедно в час подкрепя следните положителни ключови промени във философията и оперативните механизми на училищното образование, предложени в проектозакона.

Първо, проектозаконът задава ясна цел пред образованието: учениците да станат мислещи, инициативни, информирани, отговорни граждани, които умеят да работят в екип, мотивирани са да учат през целия живот и могат да прилагат знанията и уменията си за ефективно справяне в реални житейски ситуации. Основен принцип е цялостното развитие на ученика, в зависимост от индивидуалните му потребности, способности и интереси, с цел да постигне успешна личностна и професионална реализация в демократичното общество на XXI век. Така проектозаконът дава заявка да осигури равнопоставеност, недопускане на дискриминация, равен достъп и приобщаване на всяко дете и на всеки ученик.

Тези основни принципи се допълват с няколко ключови промени. Задава се изискване за самооценка на училищата, която да служи за идентифициране на нужни подобрения с цел максимален напредък на учениците и училищната общност. Създава се Национален инспекторат по образованието, който да следи за качеството на образованието и да прави препоръки за неговото управление. Поставя се възможност за обвързване на финансирането и разпределянето му според резултатите на училището, така че да бъде подкрепена позитивната промяна и повишената добавена стойност в него.  Създават се и Центрове за личностно развитие, които ще работят по-интегрирано съвместно с училищата, за да осигурят адресиране на нуждите на отделните ученици – било със специални образователни потребности или таланти – така че училищата да имат по-лесен достъп до нужните специалисти.

С оглед горното, подкрепяме следните конкретни предложени в проектозакона:

  1. Промяна на учебните цели и програми с фокус върхуключови умения и компетентности за XXI век на учениците;
  2. Подобряване на системата за оценка и контрол на качеството чрез промяна на външните оценявания, съответстващи на новите учебни цели и създаване на независим Национален инспекторат по образованието;
  3. Повишена прозрачност на взимането на решения в училище чрез създаване на Обществени съвети и ангажиране на местната общност в управлението на стратегията и финансите на училището;
  4. Атестиране на педагогическите специалисти, която предполага нови механизми за оценка на работата на учителите, за подкрепа и стимули за професионалното им развитие;
  5. Промяна на образователната структура с увеличена продължителност на общообразователната подготовка във всички училища и повишена автономност на училищата за определяна на допълнителната подготовка;
  6. Създаване на предпоставки и подобряване на структурите и процесите за приобщаващо образование.

За ефективно постигане на целите на проектозакона и най-вече – осигуряването на равен достъп до качествено образование за успех в XXI век за всяко едно детеса нужни и няколко ключови подобрения в настоящия му текст и съпътстващите дейности по приемане на проектозакона.

От съществена важност са неразделните от закона Държавни образователни стандарти, които ще конкретизират и операционализират прилагането на реформите. Проектозаконът не дефинира ясно процеса за изработката на тези стандарти и съгласуването на същността им както със законотворците, така и с нужния кръг от образователни експерти.

Втори ключов елемент проследяването на изпълнението на целите на проектозакона. Ако националните външни оценявания на проследяват усвояването на умения и нагласи за успех в XXI век, а продължават да проверяват теоретичните знания на учениците, то няма как да оценим качеството на подготовка на младите хора за успешна реализация. Ако резултатите от външното оценяване след на края на всеки етап продължават да се използват единствено за „оценка” на учениците и за отсяването им в училище или в университет, а не за да информират обществото и институциите дали се осигурява качествено образование на всяко дете и има ли нужда от нови промени и реформи, то реална промяна няма да бъде постигната.

Във връзка с горното, предлагаме следните подобрения и промени:

  1. Да се опише ясно как ще се гарантира отчетността и прозрачността на резултатите и разпределение на ресурсите в системата. Настоящият текст на проектозакона предвижда доста общо формулирано задължение на Министъра на образованието и науката да прави ежегоден анализ на резултатите от външните оценявани и матурите, който да бъде публичен. Освен това нужно е да се гарантира:
    • В чл. 272 в законопроекта: публичност на резултатите на външно оценяване на отделните училища и добавената стойност към резултатите и напредъка на учениците, което всяко училище е доставило чрез сравнение на резултатите от ВО в предишния етап и инкорпориране на допълнителните специфики на училището в инспекцията, провеждана от Националния инспекторат по образование;
    • В чл. 277 от законопроекта: да се гарантира независимост и над-партийност на Националния инспекторат по образование и включването на гражданския и корпоративния сектор в неговия обществен надзор. Понастоящем чл. 277 предлага правилникът и задълженията на инспекторите да се определят от Министъра на образованието. Това по никакъв начин не гарантира независимостта и обективността на Инспектората, който би следвало да не е обвързан по никакъв начин с МОН, а да бъде негов коректив.
    • Редовно проследяване – на всеки 2-3 години – на основни показатели за качеството на образованието – % функционално неграмотни ученици, % отпадащи, % млади хора, които не работят, не са в процес на обучение или не се образоват в университет (NEETs) – като е важно това да се случва от независим орган и с участието на гражданския сектор;
    • В чл. 117 от законопроекта: да се добави изрични отговорността за редовно отчитане на резултатите и въздействието от реформираните политики и приоритетните за финансиране национални програми и мерки, финансирани от Оперативната програма „Наука и образование за интелигентен растеж”, с ясни аргументи защо те трябва да бъдат продължени или спрени предвид резултатите, до които са довели. Участието на различни заинтересовани страни и включване на експерти извън МОН/Националния инспекторат е ключово за гарантиране на обществения контрол и ангажираност с резултатите и подобрението на образованието;
    • Външните оценявания да се съобразят с новите учебни цели и да позволяват в края на всеки етап същевременно да се провеждат адекватни, обективни, внимателно контролирани и проверявани външни оценявания, които да дават информация за напредъка на учениците, да позволяват сравнение на резултатите между отделните етапи и да дават обратна връзка както за нивото на всеки ученик, така и за ефективността на учителите и училището, които го обучават. Това изисква както подобрение в текстовете за външното оценяване (чл. 117, , така и промени на текста в чл. 218 в правилата за участието на учителите в провеждането на оценяванията.
  1. Държавата да поеме ангажимент за поетапно повишаване на бюджета за образование, така че да се изравни със средните за ЕС-28 дялове от БВП, инвестирани в образование:
    • В чл. 279 от законопроекта: „Бюджетът за образование не може да бъде по-нисък от последния публикуван средноевропейски процент от БВП, определен за образование в страните-членки на ЕС%“;
    • Поетапно повишаване на учителската заплата, така че минималната заплата на учител да бъде най-малкото два пъти по-висока от минималната работна заплата в страната.
  1. По отношение на политиките за развитието на педагогическите кадри:
    • Да се дефинират специфичните изисквания за заемане на длъжност „учител по..” в Държавния образователен стандарт за педагогическите специалисти, а не в текста на проектозакона, който следва да е по-общ. Съответно, да отпаднат текстовете от чл. 211, ал. 4, 5, 6, 7, тъй като те дефинират в детайл конкретни случаи при които даден педагогически специалист не е нужно да има квалификация за учител по съответния предмет. Такива изключения има повече отколкото са описани в чл. 211 (особено с очакваната липса на достатъчно учители по конкретни предмети);
    • В чл. 211, ал. 8 от законопроекта: да се конкретизира периодът, през който даден специалист има право да преподава в училище без да е придобил квалификация „учител” като се ограничи до 2 години от постъпване на работа;
    • Да се добави изискване за „валидиране на знанията и компетенциите” за преподаване на предмет, независимо на кой специалист и независимо от висшето му образование ако ще преподава в училище;
    • Да се регламентира в чл. 225 длъжност „асистент-учител” в училище, която позволява в процеса на обучението си млади педагогически специалисти да работят в училище ако бъдат наети от директора;
    • Да се въведе правото на всеки новопостъпил учител и задължението на училището, в което последният работи, да има достъп до училищен и извън-училищен (академичен или експертен) наставник;
    • В чл. 215, ал. 5 и ал. 6: работодател на училищния директор да стане кметът на общината, така че да се гарантира по-силна обвързаност и взаимна отговорност между местното управление и училищното ръководство;
    • В чл. 215, ал. 5: да се въведе мандатност на училищните директори, която не ограничава броя мандати на един и същи директор, но изисква (пре)избиране от комисия, включваща родители и ученици, на всеки 5 години;
    • В Чл. 226, ал. 2: да се създадат предпоставки атестирането да се извършва по-често от 4 години, тъй като този период е прекалено дълго и не дава възможност учителят да бъде подкрепен и поощрен да се развива и обучава ежегодно. Препоръчваме атестирането да се прави не по-рядко от всеки 2 години, а в идеалния случай – всяка година.
  1. Да се внедри механизъм за оценка на „добавената стойност на училището” – доколко учениците са напреднали благодарение на дейностите в училище и доколко благодарение на своята социално-икономическа среда и условията за подкрепа на развитието им, които тя осигурява отвъд училище (напр. напредъкът на ученици от социално-слаба икономическа среда с две учебни единици за една година най-вероятно се дължи изцяло на училището; подобен напредък на ученици в елитна гимназия често може да се дължи на допълнителни занимания извън училище). Резултатът от оценката на „добавената стойност” да се има предвид в механизма за финансиране на училищата, така че всяко училище да има стимул да увеличава своята добавена стойност. Само така ще имаме истинска гаранция за повишаване на достъпа до качествено образование за максимален брой ученици.
  1. Да се осигури елиминирането на порочни практики, понастоящем провокирани от системата на финансиране – „на глава на ученик“. Например, как ще гарантираме, че записаните в училищните списъци деца наистина ходят на училище, посещават редовно учебните часове и не преминават в следващ клас „по милост”. Как ще гарантираме, че външните оценявания се провеждат обективно, не тях не се преписва и резултатите в тях не се подправят. Тук идва ролята на изключително стриктни мерки за провеждане на изпитите и присъствието в час на учениците, но и за поощряване на онези училища, които доказано спазват правилата и постигат резултати с ученици в по-трудна ситуация, с по-ниска първоначална мотивация.
  1. Да се промени съществено утвърдената в българското образование практика да се селектират учениците от ранна възраст в „по-елитни” училища. Тази практика противоречи на принципа, поставен в основата на закона, за равнопоставеност и липса на дискриминация. Остава възможност деца да се пре-селектират след IV и VII клас, като така от много ранна възраст едни ученици се определят като „талантливи и умни”, а други като „с по-ограничени способности и глупави”. Това е ключова причина за сериозната пропаст в постиженията на най-добрите 5% от учениците в България и онези, завършващи елитни гимназии, които редовно напускат страната за образование и работа в чужбина, и онези 40%, които са под прага на базовите нива на функционална грамотност, нужни за успешна професионална реализация.
  1. Да се прецизира статутът и изискванията към „иновативните училища”, така че да отваря възможност за реални иновации в училищната система и всяко училище да има достъп, при удовлетворяване на определени условия, до този статут.

Стартирахме ново успешно партньорство с M3 College

$
0
0

photo_5Наши учители и алумни по програма Заедно в час ще могат да се възползват безплатно от курсовете на M3 College – първия и единствен лицензиран център в България за професионално обучение по PR, Маркетинг и Бизнес комуникации. Като участници в програмата нашите учители постоянно развиват своите комуникативани и лидерски умения заедно със своите умения за по-ефективно преподаване в класната стая. Убедени сме, че уменията, които те ще натрупат чрез курсовете на M3 College, ще им помогнат да бъдат по-успешни лидери и двигатели на промяната в нашата образователна система и общество.

photo_8Предстоящите обучения, които част от нашите учители и алумни ще посетят, са свързани с „Проактивните продажби – техники и тактики”„Онлайн ПР”„Печелившите преговори”. През изминалия уикенд трима наши алумни посетиха обучението „Стартирай бизнес от А до Я„, на което получиха практически съвети как да изградят устойчив бизнес. Един от нашите участници споделя:

Обучението ми в M3 College отговори изцяло на очакванията ми. Целият формат на обучението бе съобразен с нуждите на присъстващите и за мен лично това обучение бе ключът към повишаване на мотивацията и увереността ми, че мога да започна собствен бизнес. Знанията, които успях да получа, безспорно ще ми бъдат полезни. Насърчавам всеки да се включи в някое от обученията на М3 College.

Повече информация за предстоящите обучения в M3 College може да намерите тук.

 

 


Започна записването на ученици за Лятна академия 2015

$
0
0

 

Ако си задавате въпроса „Какво да правят децата през лятото?“ – Фондация Заедно в час има решение за Вас.

РЕГИСТРАЦИЯ ЗА ЛЯТНА АКАДЕМИЯ

 

Всеки, който иска да запише детето си, трябва да попълни онлайн формуляра тук.

IMG_7149За пета поредна година Заедно в час организира безплатна Лятна академия за успех и забавления, предназначена за ученици от 1-ви до 12-ти клас.

Целта на академията е не само да подобри подготовката на учениците по изучаваните предмети, но и да повиши мотивацията им за учене. Часовете ще бъдат водени от млади и мотивирани учители, специалисти по различни учебни дисциплини, които могат да покажат на децата, че ученето може да бъде инетресно и забавно. Всички учители по програмата Заедно в час са обучени по международен модел с фокус върху успеха на всеки ученик.

И тази година академията ще се проведе в 90 СОУ „Ген. Хосе де Сан Мартин“ в Ж.К. Люлин  от 27-ми юли до 13-ти август, всеки работен ден  от 8:30 до 12:30 ч. Карта на училището може да намерите тук.

Заедно в час осигурява:

– безплатно обучение и учебни материали;

– индивидуални и групови занимания с учениците;

– специални забавни събития – игри и забавления;

– сертификат за успешно участвалите ученици в края на Лятната академия.

Ако имате въпроси можете да се свържете със Заедно в час на academy@zaednovchas.bg, 0893 322 376 – Александър Кръстанов, Мениджър логистика.

В първия ден на Академията (27 юли) всеки ученик трябва да носи декларация на хартиен носител, подписана от родител/настойник. Декларацията можете да изтеглите от тук.

Срок за записване – 15-ти юни. Местата са ограничени! Участието е напълно безплатно!

 

IMG_7134НОВО! Поради изключително големия интерес през изминалите 4 години, тази година за пръв път предлагаме и възможността за следобедна платена занималня за учениците, водена от действащи и вече завършили програмата учители на Заедно в час.

В Следобедната Лятна Академия „Заедно извън час“ Вашето дете ще се забавлява на воля в защитена и подкрепяща среда, ще намери нови приятели и същевременно ще развива ключови умения за успешно представяне във и извън училище с помощта на екип от енергични и всеотдайни професионалисти.

Чрез вълнуващи проекти и образователни игри по предприемачество, гражданска отговорност, изкуства и наука децата ще се научат да работят в екип, умело да презентират труда си и да мислят критично за света около себе си. 

Програмата е подходяща за деца от 1-4 клас и включва разнообразни клубове, ателиета по изкуства (артелиета) и образование чрез движение, в които децата ще разрешават реални казуси, ще се забавляват и учат, ще откриват и изразяват артистичните си заложби.

12:30 – 13:00 – Обяд

13:00 – 13:30 – Игри навън

13:30 – 14:20 – Сесия – част 1

14:20 – 14:30 – Почивка

14:30 – 15:20 – Сесия – част 2

15:20 – 15:30 – Почивка

15:30 – 16:20 – Обучение чрез движение

16:20 – 17:00 – Изпращане

Времетраене – следобедната лятна академия „Заедно извън час“ се провежда през целия период на безплатната сутрешна Лятната академия за успех и забавление (27 юли – 13 август).

Нашето специално предложение:

  • Пълен пакет за 3 седмици – 120лв.
  • Пакет 2 седмици – 100 лв.
  • Пакет 1 седмица – 60 лв.

*Цената не включва храна, пътни разходи и входни такси за музеи, зоопарк, кино.

Отстъпки в занималнята:

За две или повече деца от семейство:

  • Пакет за 3 седмици – 200 лв.
  • Пакет 2 седмици – 150лв
  • пакет 1 седмица – 100 лв.

Очакваме ви с много изненади и усмивки!

Срок за записване и плащане – 7 юли. Местата са ограничени! Събирането на таксите ще стартира на 1 юни.

За повече информация: infosla@zaednovchas.bg (0888 143 164 – Олга Нинова-Траянова, директор следобедна лятна академия, 0888 003 213 – Юлия Мишкова, мениджър Програмен екип, 0877 733024 – Мила Иванова, мениджър Комуникация)

Остават три седмици на края на кампанията за набиране на учители

$
0
0
До 10 април продължава последна за тази година кампания […]

Стартирахме ново успешно партньорство с M3 College

$
0
0
Наши учители и алумни по програма Заедно в час ще […]

Заедно в час се включи в Образование България 2030

$
0
0
На 15 април 2015 г. заместник-председателят на Европейската комисия Юрки […]

Заедно в час организира Ден на иновациите

$
0
0
През изминалата събота Заедно в час организира „Ден на […]

Заедно в час участва в международния проект „Умения за XXI век“

$
0
0
От тази учебна година Заедно в час представлява България […]

Започна записването за нашата Лятна академия

$
0
0
  РЕГИСТРАЦИЯ ЗА ЛЯТНА АКАДЕМИЯ       Ако […]

Въвеждаме 70 нови учители в класните стаи от септември

$
0
0
През този месец успешно приключи годишната кампания по подбор […]

Директори подадоха над 190 заявки за учители на Заедно в час

$
0
0
До 1 юни училища и професионални гимназии имаха възможност да […]

До 30 юни продължава записването за нашата Лятна академия

$
0
0
  Ако си задавате въпроса „Какво да правят децата […]

Uber и Заедно в час с първото за Европа партньорство помежду си

$
0
0
С нетърпение очакваме новата учебна година и докато някои […]

Заедно в час и Община Пловдив подписаха официален меморандум за сътрудничество

$
0
0
На 11 септември в град Пловдив се сключи меморандум […]
Viewing all 1131 articles
Browse latest View live